PIC16F628A-I/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F628A-I/ML
Paquete:
28-QFN (6x6)
Descripción:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN
En stock : 305
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 224 x 8
Number of I/O 16
Product Status Active
Supplier Device Package 28-QFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 28-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V