Hogar / Microcontrollers / PIC16LF18426-E/JQ
minImg
PIC16LF18426-E/JQ
Microchip Technology
Producto No:
PIC16LF18426-E/JQ
Paquete:
16-UQFN (4x4)
Descripción:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 16UQFN
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 12
Product Status Active
Supplier Device Package 16-UQFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 16-UQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Data Converters A/D 11x12b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V