PIC17C44-33/PT
Microchip Technology
Producto No:
PIC17C44-33/PT
Paquete:
44-TQFP (10x10)
Descripción:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 33MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type OTP
RAM Size 454 x 8
Number of I/O 33
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series PIC® 17C
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 16KB (8K x 16)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 6V