PIC18F4585-I/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC18F4585-I/ML
Paquete:
44-QFN (8x8)
Descripción:
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44QFN
En stock : 90
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.25K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity CANbus, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 48KB (24K x 16)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V