Hogar / Microcontrollers / PIC18F46K20-E/ML
minImg
PIC18F46K20-E/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC18F46K20-E/ML
Paquete:
44-QFN (8x8)
Descripción:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.8K x 8
Number of I/O 35
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Data Converters A/D 14x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V