PIC18F6310-E/PT
Microchip Technology
Producto No:
PIC18F6310-E/PT
Paquete:
64-TQFP (10x10)
Descripción:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 768 x 8
Number of I/O 54
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 18F
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Data Converters A/D 12x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V