Hogar / Microcontrollers / PIC18LF46K40-E/PT
minImg
PIC18LF46K40-E/PT
Microchip Technology
Producto No:
PIC18LF46K40-E/PT
Paquete:
44-TQFP (10x10)
Descripción:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 3.6K x 8
Number of I/O 36
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (32K x 16)
Data Converters A/D 35x10b; D/A 1x5b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V