Hogar / Microcontrollers / PIC18LF65K40-E/PT
minImg
PIC18LF65K40-E/PT
Microchip Technology
Producto No:
PIC18LF65K40-E/PT
Paquete:
64-TQFP (10x10)
Descripción:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 60
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18K
Package / Case 64-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 45x10b; D/A 1x5b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V