Hogar / Microcontrollers / PIC24F16KM104-E/ML
minImg
PIC24F16KM104-E/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC24F16KM104-E/ML
Paquete:
44-QFN (8x8)
Descripción:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 38
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (5.5K x 24)
Data Converters A/D 22x10b/12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V