Hogar / Microcontrollers / PIC24FJ128GA110-E/PT
minImg
PIC24FJ128GA110-E/PT
Microchip Technology
Producto No:
PIC24FJ128GA110-E/PT
Paquete:
100-TQFP (12x12)
Descripción:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 85
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 100-TQFP (12x12)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 100-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, PMP, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (43K x 24)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V