Hogar / Microcontrollers / PIC24FJ32MC101T-E/SO
minImg
PIC24FJ32MC101T-E/SO
Microchip Technology
Producto No:
PIC24FJ32MC101T-E/SO
Paquete:
20-SOIC
Descripción:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20SOIC
Core Processor PIC
Speed 16 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 16
Number of I/O 15
Peripherals Brown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Data Converters A/D 6x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V