Hogar / Microcontrollers / PIC24FJ64GP203-E/M5
minImg
PIC24FJ64GP203-E/M5
Microchip Technology
Producto No:
PIC24FJ64GP203-E/M5
Paquete:
36-UQFN (5x5)
Descripción:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 36UQFN
En stock : 438
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 27
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 36-UQFN (5x5)
Oscillator Type External, Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 24F
Package / Case 36-UFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (22K x 24)
Data Converters A/D 14x12b SAR
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V