Hogar / Microcontrollers / PIC24FV16KA302-E/SO
minImg
PIC24FV16KA302-E/SO
Microchip Technology
Producto No:
PIC24FV16KA302-E/SO
Paquete:
28-SOIC
Descripción:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 23
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 512 x 8
Series PIC® XLP™ 24F
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Program Memory Size 16KB (5.5K x 24)
Data Converters A/D 13x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V