Hogar / Microcontrollers / PIC32MM0016GPL028-E/SO
minImg
PIC32MM0016GPL028-E/SO
Microchip Technology
Producto No:
PIC32MM0016GPL028-E/SO
Paquete:
28-SOIC
Descripción:
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC
En stock : 379
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor MIPS32® microAptiv™
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 22
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 32MM
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Microchip Technology
Connectivity IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Data Converters A/D 12x10/12b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V