PJ2W220MBD1620
Chinsan (Elite)
Producto No:
PJ2W220MBD1620
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 290 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 435 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 22 µF