PKG.4B.320.CYMD12Z
LEMO
Producto No:
PKG.4B.320.CYMD12Z
Fabricante:
LEMO
Descripción:
LBR KEYG 20C CHR 12.0MM D BR
Guía del usuario
Cable Opening 0.417" ~ 0.472" (10.60mm ~ 12.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 320
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C