PL2G561MND3045Y
Chinsan (Elite)
Producto No:
PL2G561MND3045Y
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP
En stock : 240
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.431 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 560 µF