PL2W681MND3550
Chinsan (Elite)
Producto No:
PL2W681MND3550
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.85 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PL
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.646 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 680 µF