PLE0G681MDO1
Nichicon
Producto No:
PLE0G681MDO1
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm
Ratings -
Series PLE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF