PLS1A271MDO1
Nichicon
Producto No:
PLS1A271MDO1
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V T/H
En stock : 137
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series PLS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF