PLT0805Z2001AST5
Vishay Dale Thin Film
Producto No:
PLT0805Z2001AST5
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/4W 0805
En stock : 122
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 2 kOhms
Series PLT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W