PM1100-14C
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PM1100-14C
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 1.25KW
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cTUVus, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.25" L x 5.91" W x 2.40" H (235.0mm x 150.1mm x 61.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 52.1 A
Series PM1100 (1100W)
Power (Watts) 1.25kW
Type Enclosed
Efficiency 92%
Standard Number 60601-1; 60950-1
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Features DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bag
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC