PM1F050V1AE
JAE Electronics
Producto No:
PM1F050V1AE
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN RCPT 50POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.343" (8.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series PM1
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.031" (0.80mm)