PM3602-68-RC
Bourns Inc.
Producto No:
PM3602-68-RC
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
En stock : 687
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Resistance (DCR) - Parallel 260mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 1.04Ohm Max
Inductance - Connected In Series 272 µH
Ratings -
Series PM3600
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 360 mA
Current Rating - Parallel 720 mA
Mfr Bourns Inc.
Height 0.225" (5.72mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 68 µH