PM3604-300-B
Bourns Inc.
Producto No:
PM3604-300-B
Descripción:
INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
Guía del usuario
DC Resistance (DCR) - Parallel 730mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 2.92Ohm Max
Inductance - Connected In Series 1.2 mH
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 260 mA
Current Rating - Parallel 520 mA
Mfr Bourns Inc.
Height 0.265" (6.73mm)
Package Bulk
Inductance - Connected In Parallel 300 µH