PM3604-50-RC
Bourns Inc.
Producto No:
PM3604-50-RC
Descripción:
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD
Guía del usuario
DC Resistance (DCR) - Parallel 120mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 480mOhm Max
Inductance - Connected In Series 200 µH
Ratings -
Series PM3600
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 640 mA
Current Rating - Parallel 1.28 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.265" (6.73mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 50 µH