PM6760D30PH
Sensata-Crydom
Producto No:
PM6760D30PH
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY 3PST-NO 30A 48-600V
Guía del usuario
Load Current 30 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series PM67
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC