PMC-0701TS1015
PIC GmbH
Producto No:
PMC-0701TS1015
Fabricante:
PIC GmbH
Descripción:
STANDARD SMD REED SWITCH PITCH 8
En stock : 2299
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 700mA (AC/DC)
Current - Switching 500mA (AC/DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 150 V
Voltage - Switching AC 120 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Operate Range 10 ~ 15AT
Series -
Length - Overall 0.394" (10.00mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 0.3 ms
Mfr PIC GmbH
Release Time 0.1 ms
Size - Body 0.276" L x 0.079" W x 0.091" H (7.00mm x 2.00mm x 2.30mm)