PMC0402-600
Bourns Inc.
Producto No:
PMC0402-600
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PMC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 300mA