PMC75E-1-C
Cosel USA, Inc.
Producto No:
PMC75E-1-C
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 65°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.78" L x 3.66" W x 1.65" H (223.0mm x 93.0mm x 42.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2.5 A
Current - Output 1 8 A
Series PMC (75W)
Type Enclosed
Current - Output 3 500 mA
Efficiency 75%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC