PMP250-12
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PMP250-12
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 220W
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 8 Position
Approval Agency -
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.03" L x 3.45" W x 1.63" H (204.0mm x 87.6mm x 41.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 18.34A
Series PMP250 (250W)
Power (Watts) 220 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 36" (0.91m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60601-1
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Package Bag
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC