PMP250-18
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PMP250-18
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency -
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.03" L x 3.45" W x 1.63" H (204.0mm x 87.6mm x 41.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 5.21A
Series PMP250 (250W)
Power (Watts) 250 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 36" (0.91m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 48V
Package Bag
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC