PP1R5-48-5
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PP1R5-48-5
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 1.5W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.83" W x 0.31" H (33.0mm x 21.0mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 300mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PP (1.5W)
Power (Watts) 1.5 W