PPCFGG3B30CLAD
Bulgin
Producto No:
PPCFGG3B30CLAD
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
CONN 3X PLUG SLDR 30POS
Guía del usuario
Cable Opening 0.406" ~ 0.433" (10.30mm ~ 11.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 3.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert -
Mfr Bulgin
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -50°C ~ 200°C