PPD10-48-1212
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PPD10-48-1212
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 11W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 63V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.85" L x 1.65" W x 0.31" H (47.0mm x 42.0mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 450mA, 450mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 32V
Series PP (10W)
Power (Watts) 11 W