PPL36W-120
Phihong USA
Producto No:
PPL36W-120
Fabricante:
Phihong USA
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 3A
Series PPL36W-L6 (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number 62368-1
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC