PPR-3055B
Essentra Components
Producto No:
PPR-3055B
Descripción:
RIVET PUSH 0.220" NYLON BLACK
En stock : 7000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.230" (5.84mm)
Color Black
Rivet Length 0.220" (5.59mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series Richco, PPR
Type Push Rivet
Head Height 0.080" (2.03mm)
Grip Range 0.120" ~ 0.160" (3.05mm ~ 4.06mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.122" (3.10mm)