Hogar / Tape / PPT5-15/16
minImg
PPT5-15/16
Bertech
Producto No:
PPT5-15/16
Fabricante:
Bertech
Descripción:
15/16" W. POLYIMIDE TAPE, 5 MIL
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Usage Masking, High Temperature
Storage/Refrigeration Temperature -
Thickness - Adhesive 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Series BERTECH® PPT5
Length 108' (32.9m) 36 yds
Shelf Life Start -
Mfr Bertech
Temperature Range -99°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C)
Shelf Life -
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.94" (24.00mm) 15/16"