PPTR0300AP2VB
Honeywell Aerospace
Producto No:
PPTR0300AP2VB
Descripción:
PRESSURE TRANSDUCER
Guía del usuario
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Connector
Output Type Analog, RS-232
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series PPTR
Accuracy ±0.24%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 6V ~ 30V
Output 0 V ~ 5 V