PQ015EF02SZH
Sharp Microelectronics
Producto No:
PQ015EF02SZH
Paquete:
TO-220-4
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 2A TO220-4
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
PSRR 60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 2A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-4
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-220-4
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V