PR1-121-JTW
RCD Components
Producto No:
PR1-121-JTW
Descripción:
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.225" Dia x 0.598" L (5.72mm x 15.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series PR
Power (Watts) 1W