PR2-R82-JBW
RCD Components
Producto No:
PR2-R82-JBW
Descripción:
RES 0.82 OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 820 mOhms
Series PR
Power (Watts) 2W