PROPOWER-2.5V-KIT
Crystek Corporation
Producto No:
PROPOWER-2.5V-KIT
Descripción:
KIT IN-LINE REGULATOR +2.5V
Guía del usuario
Current Regulation - Load -
Voltage Regulation - Load -
Current - Output 250mA
Accuracy - Voltmeter; Ammeter -
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Weight -
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line -
Series Pro Power
Power (Watts) -
Type In-Line Regulator
Number of Characters -
Display Type No Display
Voltage - Supply 3VDC ~ 6VDC
Voltage - Output 2.5VDC