SparkFun Electronics
Producto No:
PRT-13854
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BATTERY LITHIUM 3.7V 850MAH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.4025
$10.4025
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Standard Charge Current | 170mA |
| Termination Style | JST PH Connector |
| Discharge Rate | 170mA |
| Battery Cell Size | - |
| Voltage - Rated | 3.7 V |
| Size / Dimension | 1.69" L x 1.34" W x 0.24" H (43.0mm x 34.0mm x 6.2mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 20 g |
| Series | PRT |
| Capacity | 850mAh |
| Standard Charge Time | - |
| Battery Chemistry | Lithium-Ion |
| Shipping Info | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Mfr | SparkFun Electronics |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |