PRT1.5S-M3
Panduit Corp
Producto No:
PRT1.5S-M3
Fabricante:
Panduit Corp
Descripción:
CBL TIE RELEASABLE ORG 50LB 6.3"
Guía del usuario
Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Orange
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series PAN-TY® PRT
Wire/Cable Tie Type Standard, Releasable
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features -
Shelf Life -
Length - Actual 0.525' (160.00mm, 6.30")
Package Bulk
Width 0.190" (4.83mm)
Length - Approximate 6.25"
Bundle Diameter 1.50" (38.10mm)