PS0040BE33133BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PS0040BE33133BJ1
Descripción:
CAP CER 330PF 5KV R85 DISK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series PS
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 pF