PSAA60W-120
Phihong USA
Producto No:
PSAA60W-120
Fabricante:
Phihong USA
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, TUVgs
Input Connector -
Size / Dimension 5.12" L x 2.36" W x 1.30" H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.662 lb (300.28 g)
Current - Output (Max) 5A
Series PSAA60W (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level IV
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC