PSAC12A-120
Phihong USA
Producto No:
PSAC12A-120
Fabricante:
Phihong USA
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CB, cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.81" L x 1.97" W x 1.23" H (71.5mm x 50.0mm x 31.2mm)
Product Status Active
Weight 0.27 lb (122.47 g)
Current - Output (Max) 1A
Series PSAC12A (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC