PSAD36BSF-14-B2
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PSAD36BSF-14-B2
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CB, CE, cULus, FCC
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.86" L x 1.79" W x 1.20" H (98.1mm x 45.4mm x 30.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.5A
Series PSAD36B (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 100mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1; 60950-1
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC