PSB2203220KHL
Nichicon
Producto No:
PSB2203220KHL
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 2KVDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.2 mOhms
Ratings -
Series PSB
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF